Zwyciężamy w trzecim największym turnieju piłkarskim na świecie!

Dwa złote medale i jeden brązowy to bilans trofeów jakie z Danii przywiozły piłkarki AP LOTOS Gdańsk. Gdańszczanki triumfowały w kategoriach U-15 i U-14, a w U-13 uplasowały się na trzecim miejscu. W turnieju dziewczęcym wzięło udział ok. 250 żeńskich zespołów.

Wszystkie zespoły AP LOTOS Gdańsk przez fazę grupową przebrnęły z kompletem zwycięstw. Mierzyły się tam z drużynami Norwegii i Danii. Mecze finałowe odbyły się na płycie głównej Nord Energi Arena. W kat. U-14 podopieczne trenerów Jacka Malko i Artura Maciosa zmierzyły się z ukraińskim DUFK Chornomorets, z którym wygrały 2:0. Natomiast w kategorii U-15 naprzeciw gdańskim piłkarkom stanął norweski zespół Korsvoll IL.

Dana Cup to międzynarodowy turniej piłkarski odbywający się w Hjorring. Jest to największa impreza sportowa w Danii, a także jeden z najwyżej ocenianych turniejów na świecie. Co roku ok. 45 krajów, 1000 drużyn, 20 000 uczestników i uczestniczek walczy o trofeum w kategoriach od U-11 do U-19.