o nas

𝘼𝙋 𝙊𝙍𝙇𝙀𝙉 𝙂𝙙𝙖𝙣́𝙨𝙠 – 𝙠𝙤𝙗𝙞𝙚𝙘𝙖 𝙥𝙞ł𝙠𝙖 𝙣𝙤𝙯̇𝙣𝙖

AP ORLEN Gdańsk jest największą żeńską akademią piłkarską na Pomorzu. Nasze zawodniczki trenują w siedmiu drużynach: seniorki, U-18, U-16, U-13, U-11, U-9 i U-7. Pierwszy zespół występuje w Orlen Ekstralidze Kobiet.

AP ORLEN Gdańsk, jako jedyna w pełni kobieca akademia w kraju, posiada Złotą Gwiazdkę przyznaną przez Polski Związek Piłki Nożnej w programie Certyfikacji dla Szkółek Piłkarskich Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Drużyna seniorek występuje na najwyższym szczeblu krajowych kobiecych rozgrywek piłkarskich – Orlen Ekstralidze Kobiet. Zawodniczki AP ORLEN Gdańsk regularnie powoływane są do młodzieżowych reprezentacji Polski oraz kadr województwa.

Kobieca piłka nożna rozwija się w szybkim tempie, cieszymy się, że możemy być tego częścią!

APLG jest również operatorem programu Piłkarska Przyszłość z ORLENEM. Program „Piłkarska Przyszłość z ORLENEM” to program upowszechniania piłki nożnej wśród najmłodszych, realizowany przy współpracy z Akademią Piłkarską LG i PKN ORLEN. Dzięki Programowi dzieci mają równą szansę rozwoju fizycznego i realizację swoich pasji sportowych przez futbol w atmosferze fair play. Jednym z najistotniejszych elementów programu jest to, że nie koncentruje się on wyłącznie na wyszukiwaniu największych talentów wśród najmłodszych – z predyspozycjami do wyczynowego uprawiania sportu, ale obejmuje też swoim oddziaływaniem szeroką grupę dzieci i młodzieży, która chce grać w piłkę na poziomie amatorskim. W ramach Programu funkcjonuje 16 ośrodków w formie klubów partnerskich, w tym dwa kluby kobiece.

Program obejmuje także takie działania jak szkolenia dla trenerów, zakup sprzętu treningowego i sportowego, wspólne wyjazdy na obozy, stypendia sportowe zarówno dla najzdolniejszych zawodników. Aktualnie metodycznym i wieloletnim treningiem objętych jest ponad 4000 dzieci (w tym profesjonalnym szkoleniem zamiejscowym około 400 młodych adeptów z największym potencjałem sportowym). Docelowo zawodnicy i zawodniczki mają zasilać młodzieżowe reprezentacje Polski oraz zawodowe kluby piłkarskie. Pierwsze efekty programu są już widoczne – powstały drużyny UKS ORLEN Gdańsk, skupiające najzdolniejszych 13- i 14-latków z Programu. Ponadto zawodnicy szkoleni w ramach Programu systematycznie trafiają do największych akademii w Polsce czy debiutują na ligowych boiskach (m.in. Juliusz Letniowski, Karol Fila, Kacper Urbański, Rafał Kobryń). Głównym Partnerem programu jest PKN ORLEN. Patronatem Honorowym Program objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

AP ORLEN Gdańsk jest również operatorem programu "TOP - Talent - dziewczęta", który jest skierowany do dziewcząt z różnych klubów i szkół z obszaru miasta Gdańska, i stanowi wsparcie dla działań szkoleniowych podejmowanych w klubach. 

Klub we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej prowadzi również zajęcia UEFA Playmakers dla dziewczynek w wieku 5-8 lat, gdzie dzięki magii opowiadań Disneya, młode adeptki wprowadzane są do świata piłki nożnej. 

Prowadzimy całoroczny nabór dla dziewcząt do 12 r.ż. Masz pytania? Napisz do nas: biuro@aplg.pl

Wstęp na mecze pierwszego zespołu jest bezpłatny.

Wszyscy razem bądźmy częścią -> kobieca piłka nożna !

 

trenerzy

 • Tomasz Borkowski

  I trener, trener koordynator Akademii

 • Andrzej Głowacki

  II trener

 • Magda Kołacz

  Trenerka bramkarek, kierowniczka I zespołu

 • Monika Truszkowska

  Fizjoterapeutka

 • Jacek Malko

  Trener zespołu U-16. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć piłki nożnej dla dziewczyne…

  Trener zespołu U-16.
  Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć piłki nożnej dla dziewczynek.

  więcej
 • więcej