Zwycięstwo w ostatnim meczu domowym rundy jesiennej! - Kobieca piłka nożna

Zwycięstwo w ostatnim meczu domowym rundy jesiennej! - Kobieca piłka nożna

12 listopada wygraliśmy 2:0 z zespołem Czarni Antrans Sosnowiec

Zasłużone zwycięstwo! Po ostatnich dwóch ligowych porażkach pokazałyśmy na co nas stać.

„To dobry prognostyk na koniec ligi” - mówi trener Tomasz Borkowski. 

 

Relacja z tego spotkania:

Pierwsza połowa rozpoczęła się niecelnym strzałem Czarnych prosto w ręce Marty Michlewicz. Jednak w 14. minucie Clarissa Kirsh-Downs przechwyciła piłkę od rywalek i strzeliła prosto w słupek. Odbitą futbolówkę sprytnie wykorzystała Angelika Kołodziejek, dokańczając dzieło koleżanki z zespołu. Po pierwszym golu gdańszczanki stały się jeszcze bardziej aktywne, pokazując się z jak najlepszej strony w ofensywnie. Gospodynie parły dalej do zwycięstwa, co w 33. Minucie poskutkowało niemal bliźniaczą akcją jak podczas pierwszego gola. Clarissa Kirsh-Downs przechwyciła piłkę, następnie dośrodkowała ją na środek pola, gdzie trafiła wprost pod nogi Angeliki Kołodziejek. „Dżelka” nie miała większych problemów ze zdobyciem drugiego gola i utonęła w objęciach koleżanek z zespołu.

 

Po przerwie Sosnowiczanki starały się bezskutecznie odrobić stratę. W 59. minucie na miejsce Klaudii Miłek weszła była zawodniczka AP ORLEN Gdańsk Zuzanna Grzywińska. W 61. minucie po rzucie wolnym zrobiło się niebezpiecznie pod bramką gdańszczanek. Marta Michlewicz wyszła z tej sytuacji obronną ręką jednocześnie będąc faulowana przez zawodniczkę przyjezdnych. Przez resztę spotkania Michlewicz była nie do przejścia. Mimo braku naczelnej defensorki Kim Sanford (Kim pauzowała ze względu na żółte kartki) gdańska defensywa przyzwoicie wywiązała się ze swych obowiązków. W zespole AP Orlen w 78. minucie z boiska zeszła Tatiana Dabney, a na jej miejsce weszła Georgina Aoyem. W 87. minucie na miejsce Angeliki Kołodziejek weszła Zofia Okoń. Mimo doliczonych przez arbiter Michalinę Diakow sześciu minut, Sosnowiczanki były bezradne i nie zdołały zdobyć żadnego punktu. 

 

 

Ponadto Angelika Kołodziejek została wybrana piłkarką kolejki według portalu Łączy nas piłka kobieca!

 

Przed nami ostatni mecz rundy jesiennej. 19 listopada zmierzymy się ze Stomilankami Olsztyn. Spotkanie rozegramy w roli gości na Stadionie OSiR w Olsztynie. Pierwszy gwizdek zaplanowany jest na godzinę 12:00.

 

Kibicujmy razem!

#KlubInnyNiżWszystkie

 

Kobieca piłka nożna