Zdobyć Wrocław

W meczu 18. kolejki Ekstraligi drużyna AP LOTOS Gdańsk zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Jesienią, w rywalizacji pomiędzy oboma zespołami, lepsze okazały się wrocławianki, które na stadionie przy ul. Traugutta pokonały podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego 2:1. Zwycięzca niedzielnego meczu zdecydowanie umocni swoją pozycję w środku tabeli. 

Po ubiegłotygodniowej porażce z walcząca o utrzymanie Olimpią Szczecin piłkarki AP LOTOS Gdańsk chcą powrócić na ścieżkę zwycięstw. Z kolei Śląsk, który po rundzie jesiennej plasował się w tabeli Ekstraligi tuż za LOTOS-em, na wiosnę spisuje się bardzo dobrze. Piłkarki ze stolicy Dolnego Śląska m.in. zremisowały z Czarnymi Sosnowiec 0:0, a także pokonały Górnik Łeczna 2:1 oraz GKS Katowice 2:0. 

- Mecz z Olimpią to jeden z tych, o których chcemy szybko zapomnieć - mówi Julia Włodarczyk - Wiedziałyśmy, że będzie to trudne spotkanie. Nie zrealizowałyśmy założeń taktycznych. W ciągu tygodnia odbyła się analiza tego meczu, z której wyciągnełyśmy wnioski, aby do Wrocławia pojechać z czystą głową, patrząc w przód. Śląsk to bardzo dobra drużyna. My jednak jesteśmy zdeterminowane do tego by się zrehabilitować i zagrać dobry mecz.

Początek spotkania o godz. 12:00. Transmisja dostępna będzie na stronie slaskwroclaw.tv

Pozostałe mecze 18. kolejki Ekstraligi:

- Olimpia Szczecin vs. AZS UJ Kraków 2:2
- Medyk POLOmarket Konin vs. KKS Czarni Antrans Sosnowiec 0:3
- TME UKS SMS Łódź vs. Górnik Łęczna 2:3
- Tarnovia Tarnów vs. GKS Katowice 1:3
- BTS Rekord-Bielsko Biała vs. Sportis KKP Bydgoszcz (1.05 godz. 15:00)