Wygrana AP ORLEN Gdańsk w ostatnim meczu ORLEN Ekstraligi Kobiet!

AP ORLEN Gdańsk zwyciężył z KKP Stomilankami Olsztyn w ramach 22. kolejki ORLEN Ekstraligi Kobiet. Mecz zakończył się wynikiem 1:0.

To był ostatni mecz w wykonaniu obu drużyn w tym sezonie ORLEN Ekstraligi Kobiet.

W niedzielnym spotkaniu AP ORLEN Gdańsk zdobył jedną bramkę więcej i to gospodynie mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Pierwsza połowa była wyrównana, choć więcej sytuacji bramkowych stworzyła drużyna z Olsztyna. W 18 minucie podopieczne Dariusza Maleszewskiego przechwyciły piłkę, ale tuż pod gdańską bramką akcję skutecznie zatrzymała Kim Sanford. Gdańszczanki starały się również odpowiedzieć atakami i coraz częściej zajmowały połowę rywalek. Obiecująco zapowiadała się sytuacja, gdy Jagoda Szewczuk przechwyciła piłkę i podała do Joli Siwińskiej, która dośrodkowała do pola karnego, gdzie czekała Angelika Kołodziejek. Niestety po strzale Kołodziejek piłka trafiła w ręce Ewy Sikory. Sporo krwi defensorkom z Olsztyna napsuła Siwińska, która zaprezentowała wiele efektownych technicznych zagrań.

Po przerwie gospodynie wyszły na prowadzenie dzięki trafieniu Olgi Massombo. Zawodniczka z Kanady otrzymała piłkę od Jagody Szewczuk, która podała do Julii Ignatowicz. Ignatowicz uderzyła z pierwszej piłki, ale strzał zmienił się w asystę, którą wykorzystała Olga Massombo. Stomilanki nie zdołały odpowiedzieć golem. W 76 minucie Kamila Osajkowska miała szansę na zdobycie wyrównującego gola, ale Kim Sanford skutecznie wybiła piłkę z pola karnego. Również uderzenie Wiktorii Skrzypińskiej z rzutu wolnego nie zdołało pokonać Marty Michlewicz.

Przed spotkaniem zespół z Olsztyna zajmował 10 miejsce, dlatego mecz w Gdańsku był szansą na utrzymanie drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Jednak mimo porażki Stomilankom udało się utrzymać w ORLEN Ekstralidze, dzięki korzystnym wynikom spotkań w Tczewie i Krakowie.

Po zwycięskim meczu AP ORLEN Gdańsk zakończył sezon na 5. miejscu w tabeli.

Akademia Piłkarska LG jest operatorem programu Piłkarska Przyszłość z ORLENEM, którym objęte są piłkarki AP ORLEN Gdańsk. Partnerem programu jest ORLEN.

Program Piłkarska Przyszłość z ORLENEM objęty jest patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej.