W niedzielę gramy z Tarnovią

W niedzielę gramy z Tarnovią

Rozgrywki Ekstraligi zbliżają się ku końcowi. W 19. kolejce AP LOTOS Gdańsk zmierzy się z walczącą o utrzymanie Tarnovią. Spotkanie zostanie rozegrane 8 maja o godz. 11:00 na stadionie GOS przy al. Grunwaldzkiej 244.

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie ze Śląskiem Wrocław oraz wygranych ze Sportisem i AZS UJ Kraków, gdańszczanki z optymizmem patrzą na ostatnie kolejki Ekstraligi. Podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego zmierzą się kolejno z: Tarnovią, TME UKS SMS Łódź, Medykiem Konin i Rekordem Bielsko-Biała. - Żaden z tych meczów nie będzie łatwy – zastrzega Jessica Ludwiczak - W zeszłej rundzie pokazałyśmy w meczu z Łodzią, że jesteśmy drużyną, której nie należy lekceważyć
i która potrafi zrobić sporą niespodziankę. Wszystko jest w naszych nogach i głowach
– twierdzi bramkarka LOTOS-u.

Jessica Ludwiczak wróciła do wyjściowej jedenastki po trzech meczach spędzonych na ławce rezerwowych - Ta przerwa była dla mnie ogromną dawką motywacji i bodźcem do pracy, żeby udowodnić, że zasługuję na grę. Ciężko przepracowałam ten okres co zaowocowało w meczu z Wrocławiem. Bardzo mnie to cieszy! – dodaje 26-letnia piłkarka.

Tarnovia to zespół walczący o utrzymanie, zajmujący obecnie 11. miejsce w tabeli Ekstraligi. Co prawda, beniaminek rozgrywek wygrał w tej rundzie z Medykiem Konin 2:1, ale uległ GKS-owi Katowice (1:3), Górnikowi Łęcza (2:6), Czarnym Sosnowiec (3:6), TME UKS SMS Łódź (0:6) i Sportisowi KKP Bydgoszcz (0:3). Podopieczne trenera Jacka Bobro zremisowały również z drugim z bieniaminków, Rekordem Bielsko-Biała (0:0)

- Tarnovia to bardzo ambitny zespół, który walczy na boisku. Na pewno na to spotkanie wyjdą bardzo zmotywowane, ponieważ walczą o utrzymanie w Ekstralidze. Jednakże naszym celem na ten mecz są trzy punkty i jeżeli zrealizujemy założenia trenera na boisku to będzie dobrze – podsumowuje Jessica Ludwiczak.

AP LOTOS Gdańsk zajmuje aktualnie 7. miejsce w tabeli z takim samym dorobkiem punktowym jak będący na szóstej pozycji Medyk Konin. Różnica pomiędzy 5, a 9 miejscem wynosi zaledwie 6 punktów. Walka o środek tabeli zapowiada się emocjonująco do samego końca sezonu!

Pozostałe pary 19. Kolejki Ekstraligi:

7 maja godz. 12:00 Górnik Łęczna vs. Medyk POLOmarket Konin
7 maja godz. 13:00 KKS Czarni Antrans Sosnowiec vs. BTS Rekord Bielsko-Biała
7 maja godz. 13:00 AZS UJ Kraków vs. Śląsk Wrocław
7 maja godz. 14:00 Olimpia Szczecin vs. Sportis KKP Bydgoszcz
8 maja godz. 11:45 GKS Katowice vs. TME UKS SMS Łódź

Akademia Piłkarska LG jest operatorem programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM, którym objęte są piłkarki AP LOTOS Gdańsk. Partnerem programu jest Grupa LOTOS.