Viktoria Osowska. Napastniczka z charakterem!

Viktoria Osowska. Napastniczka z charakterem!

Viktoria Osowska rozpoczyna swoją piłkarską karierę w  KS Pogoń Dekpol Tczew, z którą występowała na wszystkich szczeblach rozgrywkowych – od czwartej ligi po Ekstraligę. Od ubiegłego roku ta świetna napastniczka wzmacnia zespół AP ORLEN Gdańsk.

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z futbolem?

Moja przygoda z piłką zaczęła się dosyć późno, bo dokładnie w 2015 roku. Trener Mateusz Sroka założył sekcje dziewcząt i postanowiłam spróbować swoich sił. Zaczęłam grać  w Gryfie Tczew, który przerodził się w Pogoń. A kilka sezonów później byłam na półrocznym wypożyczeniu w Sztormie.

A jak wspominam początki? Bardzo dobrze. Udało mi się przejść z Tczewem przez wszystkie szczeble rozgrywkowe od 3 ligi do Ekstraligi. Teraz próbuje swoich sił w Gdańsku natomiast leczę jeszcze kontuzję, której nabawiłam się w 3. kolejce, więc tak naprawdę dopiero wszystko przede mną.

Na jakiej pozycji grasz?

Moją główną pozycją było zawsze wahadło, a od przyjścia do Gdańska 9 oraz 10. Myślę, że łatwiej będzie odpowiedzieć jak wrócę do gry.

Jak czujesz się zespole?

Jeśli chodzi o zgranie to były początkowo problemy, ale dostałam duże wsparcie od dziewczyn i sztabu. Będąc w jednym klubie 8 lat i decydując się na zmianę byłam świadoma, że nie będzie mi łatwo od razu zrozumieć taktykę oraz sposób, w jaki dziewczyny grają. Stać nas na dużo więcej, jeśli chodzi o aktualną tabele Ekstraligi kobiet.

Czy masz może piłkarkę „idolkę” albo zespół, który szczególnie podziwiasz – dlaczego?

Nigdy nie miałam piłkarki idolki, ale ostatnio dużo czerpię od Joli Siwińskiej. Jest wzorem do naśladowania jeśli chodzi o podejście do piłki. Definicja profesjonalizmu i przy okazji królową anegdotJ.

Jeśli o piłkarzy to nie mam jednego konkretnego, od wielu czerpie, a jeśli chodzi o zespoły to głównie interesuje mnie liga niemiecka.

Jaki cel sobie stawiasz?

Moim celem na chwilę obecną jest się wyleczyć, żeby pomóc zespołowi w walce o jak najwyższe miejsce w Ekstralidze, jak i Pucharze Polski.

Jak wygląda Twoje życie poza piłką nożną? Jakie masz plany na przyszłość?

Codziennie siłownia i rehabilitacja. Studiuje na AWFie w Gdańsku. Planów mam sporo, ale na ten moment najważniejszym celem jest powrót do gry.

Czy masz radę dla młodych dziewczyn, które obecnie grają w piłkę nożną?:)

Trenuj, baw się tym i w końcu piłka Ci to odda;).

Akademia Piłkarska LG jest operatorem programu Piłkarska Przyszłość z ORLENEM, którym objęte są piłkarki AP ORLEN Gdańsk. Partnerem programu jest ORLEN.