Venessa Mazur. Napastniczka z krwi i kości!

Venessa Mazur. Napastniczka z krwi i kości!

Venessa Mazur ma 25 lat i od tego sezonu występuje w barwach AP ORLEN Gdańsk! Mazur pochodzi z Kanady, jej rodzice są Polakami. Wcześniej grała w Norwegii, a ostatnim jej klubem był Medyk POLOmarket Konin. Venessa to urodzona napastniczka.

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z piłką nożną? W jakich klubach grałaś?

Zaczęłam grać w piłkę nożną w wieku 9-10 lat. Najpierw grałam w lokalnych klubach w moim rodzinnym mieście w Kanadzie. Tam grałam do 17 roku życia. Następnie byłam zawodniczką na Uniwersytecie w Guelph przez 5 lat, grając również w Guelph Union. Swoją profesjonalną karierę rozpocząłam za oceanem w Norwegii, w Kleppe Il, następnie przyjechałam do Polski w 2023 roku i grałam dla KKPK Polomarket Medyk Konin, a obecnie gram dla AP ORLEN Gdańsk.

Jak wspominasz swoje pierwsze lata w profesjonalnym futbolu?

Profesjonalnie gram w piłkę nożną od prawie 2 lat. Moje pierwsze doświadczenie z profesjonalnym futbolem miało miejsce w Norwegii, kiedy grałam dla Kleppe IL. Mogłam doświadczyć innego stylu piłki nożnej, co poszerzyło moją wiedzę na temat futbolu.

Od około półtora roku mam przyjemność doświadczać piłki nożnej w Polsce. Niestety musiałem zmierzyć się z kontuzją, która uniemożliwiła mi grę przez kilka miesięcy na początku mojej profesjonalnej kariery, ale jest to część tej niezwykłej przygody. Jestem podekscytowana i wdzięczna za wszystko, co przyniesie moja podróż.

Jak trafiłaś do AP ORLEN Gdańsk?

Przed przyjazdem do AP ORLEN grałam w polskim klubie piłkarskim KKPK Polomarket Medyk Konin. Możliwość pozostania w Polsce była dla mnie bardzo ważna, ponieważ oboje moi rodzice są Polakami. Byłam wdzięczna za możliwość zdobycia własnego doświadczenia w kraju, w którym wychowali się moi rodzice i który uczynił z nich ludzi, którymi są dzisiaj. Jestem niezmiernie wdzięczna za moje doświadczenia tutaj.

Jakie masz oczekiwania wobec nowego zespołu? Jakie cele stawiasz sobie osobiście?

Pochodząc z innego polskiego klubu, byłem podekscytowana, że ponownie trafię do środowiska, w którym będę w stanie zrozumieć język i komunikować się ze wszystkimi, od zawodników po personel. O drużynie z Gdańska słyszałam wiele dobrego. Zdawałam sobie również sprawę, że przyjście do zespołu w połowie sezonu nie zawsze jest łatwe, więc tak naprawdę nie miałam żadnych konkretnych oczekiwań poza tym, że będę  chciała pomóc drużynie w każdy możliwy sposób. Zależało mi na wsparciu drużyny w osiągnięciu celów, które wyznaczyli sobie na początku sezonu. Ja osobiście chciałam dostosować się do każdej sytuacji, w której zostanę postawiona i przede wszystkim chciałam pracować, aby pokazać się na boisku ze swojej najlepszej strony.

Jak podoba Ci się w AP ORLEN Gdańsk?

Odkąd tu jestem, udało mi się naprawdę dobrze poznać dziewczyny. Dziewczyny w tej drużynie są niesamowite i super zabawne. Przychodząc do drużyny w połowie tego sezonu, dziewczyny były bardzo gościnne i jestem im za to dozgonnie wdzięczna. Jestem zaszczycona, że mogę rozwijać się jako piłkarka razem z nimi i walczyć u ich boku przez cały sezon.

Na jakiej pozycji grasz?

 

Gram na pozycji napastnika.

Czym zajmujesz się poza piłką nożną? Jakie masz plany na przyszłość? Czy masz jakieś hobby?

Poza grą w piłkę nożną, lubię spędzać czas aktywnie, czy to chodząc na siłownię, chodząc na spacery/biegi i spędzając czas z przyjaciółmi i rodziną. Niektóre z moich hobby obejmują oglądanie seriali telewizyjnych, czytanie i malowanie - szczególnie malowanie po numerach. Moje plany na najbliższą przyszłość to realizacja marzenia o profesjonalnej grze w piłkę nożną, póki jeszcze mogę.

Czy masz przydomek na boisku? Jak zdobyłeś taką ksywkę?

W trakcie mojej kariery miałem kilka pseudonimów, takich jak Mazur, Ness, Ven, Veness czy V.

Czy masz jakieś rady dla młodych dziewczyn, które obecnie grają w piłkę nożną?

Moja rada dla młodych piłkarek jest taka, aby po prostu walczyły i ciężko pracowały pomimo przeszkód, które pojawiają się na ich drodze. Podróż nie zawsze będzie łatwa, czy to z powodu kontuzji, czy innych niepowodzeń, które mogą się pojawić. Ważne jest, aby nie zapominać o tym, dlaczego zacząłaś i o pasji, która doprowadziła cię tak daleko. Zwycięstwo smakuje o wiele bardziej słodko, gdy pod koniec dnia możesz powiedzieć, że ciężko pracowałaś na swój sukces i nie pozwoliłaś, aby trudności czy przeszkody Ciebie złamały.

 

 Akademia Piłkarska LG jest operatorem programu Piłkarska Przyszłość z ORLENEM, którym objęte są piłkarki AP ORLEN Gdańsk. Partnerem programu jest ORLEN.

Program Piłkarska Przyszłość z ORLENEM objęty jest patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej.