TikTok patronem medialnym żeńskiej drużyny AP ORLEN Gdańsk!

TikTok patronem medialnym żeńskiej drużyny AP ORLEN Gdańsk!

TikTok patronem medialnym żeńskiej drużyny AP ORLEN Gdańsk!

Platforma rozrywkowa TikTok będzie wspierać w zakresie promocji i widoczności zespół piłkarek nożnych AP ORLEN Gdańsk. Współpraca już się rozpoczęła, a filmy z udziałem zawodniczek zdobyły miliony wyświetleń! 

Według danych UEFA w Europie jest ok. 144 milionów kibiców kobiecej piłki nożnej, a do 2033 liczba ta ma się podwoić. W kontekście ogromnego potencjału rozwoju kobiecego futbolu także w Polsce, współpraca z TikTokiem to strzał w 10, ponieważ platforma już dziś jest doskonałym adresem dla fanów kobiecego sportu z całego świata. Z bliska mogą na niej obserwować swoje ulubione zawodniczki, czerpać inspiracje, odkrywać nowe drużyny i wschodzące gwiazdy tej dyscypliny. Hasztag #womeninsports zebrał już 76,4 milionów wyświetleń w aplikacji, a współpraca z AP ORLEN Gdańsk to kolejny krok w stronę wspierania i zwiększania widoczności zawodniczek z polskiej ligi, wśród fanów futbolu w Polsce. Również w Polsce popularność kobiecej piłki wciąż rośnie, tym bardziej cieszy fakt, że globalna platforma społecznościowa zdecydowała się zostać patronem medialnym drużyny. 

TikTok od lat wspiera marketing drużyn sportowych, angażuje się w projekty promujące piłkę nożną kobiet i łączy fanów futbolu z ich ulubionymi drużynami z całego świata. Dzięki współpracy z platformą, kibice AP ORLEN GDAŃSK mogą towarzyszyć swojej drużynie już na etapie przygotowań do meczów, poznać bliżej zawodniczki i odkryć kulisy treningów. Obecność na TikToku to szansa na promocję drużyny i dotarcie do fanów piłki nożnej. Tym bardziej, że w Polsce z aplikacji TikTok korzysta blisko 11 milionów użytkowników. 

– Jako klub piłkarski dostrzegamy, jak ważną rolę w dzisiejszych czasach odgrywają nowe media. Jednym z naszych najważniejszych celów jest dotarcie do możliwie jak największej liczby odbiorców, których zainteresuje piłka nożna w wydaniu kobiecym i którzy, taką mam nadzieję, coraz liczniej zaczną przychodzić na nasze mecze. Chcemy także zainspirować rodziców, by przyprowadzali córki na treningi piłkarskie w naszej akademii. TikTok to aplikacja generująca olbrzymie zasięgi, o czym przekonaliśmy się niedawno, kiedy jedno z naszych  video, w których występowały zawodniczki zespołu seniorek AP ORLEN, obejrzano 4,5 miliona razy. Dlatego, kiedy tylko pojawiła się możliwość nawiązania współpracy z TikTokiem, bez wahania podjęliśmy rozmowy i z chęcią nawiązaliśmy współpracę, która zaowocowała pozyskaniem dużego partnera medialnego dla naszego klubu – mówi Tomasz Bocheński, prezes AP ORLEN Gdańsk.

Obecnie treści zamieszczone na profilu AP ORLEN Gdańsk zebrały ponad 389 tysięcy polubień, a konto obserwuje blisko 10 tys. użytkowników.

TikTok aktywnie włączył się w kreowanie strategii komunikacji dla drużyny i jej zawodniczek, przeprowadził warsztaty w zakresie tworzenia treści, rozwoju i promocji oraz współpracy z twórcami na platformie.

AP ORLEN Gdańsk jest największą żeńską akademią piłkarską na Pomorzu. Zawodniczki trenują w siedmiu drużynach: seniorki, U-18, U-16, U-13, U-11, U-9 i U-7.

Pierwszy zespół występuje w ORLEN Ekstralidze Kobiet. Seniorki zakończyły w ubiegłym roku rundę jesienną na bardzo wysokim trzecim miejscu w tabeli.  Piłkarki z Gdańska wywalczyły również historyczne drugie miejsce w ORLEN Pucharze Polski Kobiet. Od ubiegłego roku drużyna rozgrywa mecze zarówno na  historycznym obiekcie przy ul. Traugutta w Gdańsku oraz na prestiżowym stadionie Polsat Plus Arena. Dzięki podpisanej z miastem Gdańsk umowie drużyna otrzymała na stałe własną szatnię na stadionie oraz możliwość korzystania z tamtejszej siłowni.

Oprócz TikToka zespół AP ORLEN Gdańsk można obserwować na Facebooku, Instagramie, Twitterze oraz YouTubie.

Akademia Piłkarska LG jest operatorem programu Piłkarska Przyszłość z ORLENEM, którym objęte są piłkarki AP ORLEN Gdańsk. Partnerem programu jest Grupa ORLEN.