Tarnovia pokonana. Awans w tabeli i kolejne bramki Grzywińskiej, Okoniewskiej i Polańskiej.

Pięć meczów i cztery zwycięstwa to bilans podopiecznych trenera Tomasza Borkowskiego w ostatnich spotkaniach. Tym razem AP LOTOS Gdańsk pokonał u siebie Tarnovię Tarnów 3:0. To zwycięstwo pozwoliło gdańszczankom wskoczyć na szóste miejsce w tabeli wyprzedzając tym samym drużynę Medyka Konin.

Kibice zgromadzeni na stadionie przy al. Grunwaldzkiej 244 długo musieli czekać na pierwszą bramkę. Pierwszą połowę spotkania można określić jako festiwal niedokładności obu zespołów. Kiedy wszystko zmierzyło ku temu, że LOTOS i Tarnovia na przerwę zejdą z bezbramkowym remisem zagranie Klaudii Słowińskiej wykorzystała Zuzanna Grzywińska, która pewnym strzałem pokonała bramkarkę Tarnovii, Annę Bałuszyńską. Było to drugie trafienie Grzywińskiej w Ekstralidze. Młoda piłkarka w czerwcu skończy dopiero 16 lat.

Po przerwie na boisku pojawiła się zupełnie odmieniona drużyna AP LOTOS Gdańsk. Podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego kreowały atak za atakiem, stwarzając zagrożenie pod bramką Tarnovii. Ofensywna gra zaowocowała w 64 minucie. Świetną akcją popisała się Angelika Kołodziejek, która zagrała piłkę do dobrze ustawionej Kornelii Okoniewska. Napastniczka gdańskiego zespołu nie miała większego problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Wynik meczu ustaliła wracająca po kontuzji Roksana Polańska.

- Cieszę się, strzelenie dwóch bramek w Ekstralidze jest dla mnie dużym osiągnięciem i mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej – powiedziała po meczu Zuzanna Grzywińska - Od trenera w przerwie usłyszałyśmy dużo motywacji i podpowiedzi, wpłynęło to na naszą grę i myślę, że poprawiłyśmy swoje działania. Plan na końcówkę sezonu? Wygrać najbliższe mecze. Czeka nas bardzo ważne spotkanie z Łodzią, mam nadzieję, że przywieziemy trzy punkty i skończymy sezon jak najwyżej w tabeli.

Kolejny mecz AP LOTOS Gdańsk zagra z TME UKS SMS Łódź, który plasuje się na pozycji lidera tabeli Ekstraligi i jest głównym kandydatem do zdobycia Mistrzostwa Polski. Jesienią górą były gdańszczanki, które pokonały drużynę trenera Marka Chojnackiego 1:0.

AP LOTOS Gdańsk – Tarnovia Tarnów 3:0 (1:0)

Bramki: Zuzanna Grzywińska (42’), Kornelia Okoniewska (64’), Roksana Polańska (85’)