Śląsk pokonany!

W meczu 18. kolejki Ekstraligi piłkarki AP LOTOS Gdańsk pokonały Śląsk Wrocław. Bramki dla gdańszczanek zdobyły Klaudia Słowińska i Kornelia Okoniewska. Niedzielne zwycięstwo pozwoliło LOTOS-owi zrównać się punktami z szóstym w tabeli, Medykiem Konin.

Pierwsza połowa meczu obfitowała w wiele niedokładności. Obie drużyny miały problemy ze stworzeniem zagrożenia pod bramkami strzeżonymi przez Annę Bocian i Jessicę Ludwiczak. W 38 minucie, po zagraniu piłki ręką w polu karnym przed zawodniczkę Śląska, sędzia spotkania wskazała na jedenasty metr. Na nieszczęście gdańskiego zespołu, rzut karny wykonany przez Jagodę Szewczuk, został obroniony przez bramkarę Śląska. Tuż przed przerwą, po faulu na piłkarce gospodyń, sędzia ponowanie wskazała rzut karny, który pewnie wykonała kapitan Śląska, Joanna Wróblewska. Do zakończenie pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie gdańszczanki ruszyły w kierunku bramki strzeżonej przez Annę Bocian. Niestety, wynik na tablicy nie ulegał zmianie. W 60 minucie zawodniczka Śląska ponownie zagrała piłkę ręką w polu karnym. Do piłki podeszła Klaudia Słowińska, które nie dała szans bramkarce gospodyń, tym samym doprowadzając do wyrównania w tym meczu. W 86 minucie świetne podanie od Julii Włodarczyk na bramkę zamieniła Kornelia Okoniewska, dla której było to pierwsze trafienie w sezonie.

- Śląsk nigdy nie był łatwym przeciwnikiem, grają bardzo szeroko i mają Asię Wróblewską, której uderzenia z dystansu często zamieniane są na bramkę - powiedziała po meczu zdobywczyni zwycięskiego gola, Kornelia Okoniewska - Dziś byłyśmy zgranym zespołem i to zadziałało. Szkoda nam punktów straconych w meczu z Olimpią. Niedosyt pozostanie, ale wyciągnęłyśmy wnioski. Jestem dumna z całej drużyny, bo dziś na boisku widać było jedność. Uważam, że to nie był najlepszy mecz w moim wykonaniu. Powrót po kontuzji nigdy nie jest łatwy, ale czuję, że dołożyłam swoją cegiełkę do tego zwycięstwa - podsumowała napastniczka LOTOS-u.

Kolejny mecz gdańszczanki zagrają 8 maja z Tarnovią. Spotkanie odbędzie się o godz. 12:00 na stadionie GOS przy al. Grunwaldzkiej 244.