#PoznajmySię - Zuzanna Karwacka

#PoznajmySię - Zuzanna Karwacka

Zuzia Karwacka. Ma „kota” na punkcie piłki

Zuzia Karwacka należy do najmłodszych zawodniczek zespołu Ekstraligi AP ORLEN Gdańsk. Ta utalentowana piłkarka grała już m.in. już w reprezentacji Polski kobiet do lat 15.

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z futbolem?

W piłkę oficjalnie zaczęłam grać w 4. klasie podstawówki w rodzinnym mieście, lecz początki to gra na podwórku z kolegami. Po kilku sezonach przeniosłam się do Chojniczanki Chojnice, w której bardzo się rozwinęłam i otrzymałam szansę gry w reprezentacji Polski kobiet do lat 15. Początki w profesjonalnej piłce były dość trudne z racji, że byłam najmłodsza w zespole, lecz z czasem się w nim zaadoptowałam.

Jak długo grasz w AP ORLEN Gdańsk?

Do klubu trafiłam w sezonie 2019/2020. Początkowo trenowałam w zespole U-17. Po sezonie otrzymałam szanse na treningi w seniorskim zespole, gdzie jestem do dziś.

Jak postrzegasz rozwój dyscypliny na przestrzeni lat, kiedy trenujesz piłkę?

Kobieca piłka bardzo się rozwinęła w ciągu ostatnich kilku lat, poziom jest o wiele wyższy dzięki czemu mecze są ciekawsze i dają wiele emocji. Cieszy też fakt, ze w Polsce piłka staje się bardziej popularna i coraz więcej dziewczyn próbuje swoich sił w tej dyscyplinie.

Czy masz może piłkarza/piłkarkę „idola/kę” albo drużynę,  którą szczególnie podziwiasz?

Od zawsze kibicuje FC Barcelonie przez ich styl gry czy też atak pozycyjny, w którym moim zdaniem przeważają od kilkunastu lat w Europie.

Na jakiej pozycji grasz?

Jeśli chodzi o pozycje jest ona często zmienna, ale jest to głównie lewe wahadło oraz lewe lub prawe skrzydło.

Jakie masz oczekiwania wobec klubu? Jaki masz cel?

Celem jest przed wszystkim zakończenie ligi na wysokim miejscu w tabeli, w tej rundzie udowodniłyśmy, ze nasze miejsce jest wśród najlepszych zespołów w lidze.

Jak wygląda Twoje życie poza piłką nożną? Jakie masz plany na przyszłość?

Poza piłka nadal się uczę i głównym priorytetem jest zdanie matury 😎. Również spędzam czas z przyjaciółmi i rodziną oraz swoimi kotami.

Czy masz jakieś przezwisko na murawie jakie i dlaczego?

Od kiedy pamiętam mówią na mnie Karwa, czyli skrócona wersja od nazwiska 😁 najbliżsi również od dłuższego czasu mówią na mnie Zuśka.

Czy masz radę dla młodych dziewczyn, które obecnie grają w piłkę nożną?

Rada dla młodszych dziewczyn to aby mimo wzlotów i upadków cieszyły się graniem i nie poddawały się, niech dadzą sobie czas by być tylko lepsze.