#PoznajmySię - Anna Skrzypczyk

#PoznajmySię - Anna Skrzypczyk

Anna Skrzypczyk. 16-latka z ogromnym talentem!

Nazwisko Ani warto zapamiętać. Ta 16-latka z Krosna to piłkarski talent. Ania od 2022 roku gra w drużynie seniorek AP ORLEN Gdańsk, jest również reprezentantką Polski do lat 17. Wcześniej brała udział w zgrupowaniach reprezentacji Polski U-15 oraz U-16.

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z futbolem? W jakich klubach grałaś, jak wspominasz swoje pierwsze lata w profesjonalnej piłce nożnej?

Swoje pierwsze kroki stawiałam w Akademi Piłkarskiej Beniaminek Krosno. Na początku grałam z dziewczynami, a następnie z chłopakami. Drugim moim klubem były KKS Karpaty Krosno, z których trafiłam do AP ORLEN Gdańsk. Swoje pierwsze lata w profesjonalnej piłce wspominam bardzo pozytywnie, bardzo się rozwinęłam pod względem motorycznym, taktycznym, technicznym i mentalnym.

Jak długo grasz w AP ORLEN Gdańsk?

W Gdańsku gram od czerwca 2022 roku.

Jesteś młoda, ale pewnie już trochę doświadczyłaś zmian w kobiecej piłce nożnej na przestrzeni ostatnich lat. Czy widzisz różnice w rozwoju tej dyscypliny?

W bardzo krótkim czasie poziom piłki kobiecej intensywnie wzrósł i liczba kobiet i dziewczyn grających w piłkę jest większa. Chciałabym, aby wzrosła liczba kibiców oraz świadomość ludzi, że kobiety też świetnie grają w piłkę.

Czy masz może piłkarza/piłkarkę „idola/kę” albo zespół, który szczególnie podziwiasz – dlaczego?

Wzoruje się na Ajrenje Robenie, Diego Maradonie, Oli Sikorze. Moim idolem jest również Neymar.

Na jakiej pozycji grasz?

Gram na lewym wahadle i czasami gram na lewym napastniku. Bardzo lubię te pozycje.

Jaki cel sobie stawiasz w klubie?

Bardzo chciałabym z klubem sięgnąć po tytuł Mistrza Polski i Puchar Polski, a osobiście zagrać z reprezentacją Polski U-17 na Mistrzostwach Europy, a przy tym rozwijać się każdego dnia.  

Jak wygląda Twoje życie poza piłką nożną? Jakie masz plany na przyszłość?

Obecnie uczęszczam do Liceum Sportowego do klasy o profilu biologiczno-matematycznym i chciałabym zdać maturę. Poza piłką lubię zdrowo gotować i czytać książki.

Czy masz jakieś przezwisko?

Czasami trenerzy mówią na mnie Skrzypa od nazwiska, ale zwykle mówią do mnie po prostu Ania.

Czy masz radę dla młodych dziewczyn, które obecnie grają w piłkę nożną?

Nigdy się nie poddawajcie. Będą różne pokusy, które będą stać na drodze, ale im się nie dajcie. Nie bójcie się wychodzić poza strefę komfortu. Kochajcie to, co robicie i miejcie z tego radość.

Dziękuję za wywiad i życzymy dużo sukcesów!