Komplet punktów dla UJ.

W 4. kolejce Ekstraligi piłkarki AP ORLEN Gdańsk zmierzyły się z trzecim w tabeli AZS UJ Kraków. Po niezwykle wyrównanym meczu komplet punktów z Gdańska wywiozły krakowianki. Gola na wagę zwycięstwa zdobyła w 83. minucie Weronika Wójcik. Dla gdańskiego zespołu to czwarta porażka z rzędu.

Kibice zgromadzeni na stadionie GOS przy al. Grunwaldzkiej nie mogli narzekać na brak emocji. W 20. minucie koronkową akcją popisały się Zuzanna Grzywińska oraz Klaudia Słowińska. Niestety zagranie, które druga z nich skierowała do Julii Włodarczyk wylądowało w rękach Karoliny Klabis. Dwie minuty później na listę strzelczyń ponownie mogła wpisać się Julia Włodarczyk, ale piłkę na rzut różny wybiła bramkarka drużyny gości. W 29. minucie piłka znowu trafiła pod nogi Włodarczyk, której potężny strzał obroniła Klabis. Chwilę później dośrodkowanie Włodarczyk na gola mogła zamienić Jagoda Szewczuk, ale jej strzał głową minimalnie minął bramkę UJ. Na przerwę obie drużyny zeszły z bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie do ataku ruszył zespół Jagiellonek. Podopieczne trenera Krzysztofa Kroka miały szansę na zmianę wyniku w 48. minucie, ale bardzo dobrą interwencją podpisała się Emilia Krajewska. Dwadzieścia minut później przed kolejną szansą stanęły przyjezdne. Po faulu Kim Sanford, na wysokości pola karnego, do rzutu wolnego podeszła Katarzyna Daleszczyk, ale piłka po jej uderzeniu zatrzymała się na murze ustawionym przez ORLEN. Najlepszą szansę na strzelenia gola dla drużyny gości miała Paulina Guzik, która po świetnym dośrodkowaniu Anny Zapały nie trafiła do pustej bramki. W 74. minucie szalę zwycięstwa na stronę gdańszczanek mogła przechylić Julia Włodarczyk, ale jej uderzenia świetnie wyczuła Karolina Klabis. W 77. minucie kibice UJ w końcu mogli zobaczyć piłkę w siatce, ale sędzia Karolina Bojar-Stefańska odgwizdała spalonego. Sześć minut później na listę strzelczyń wpisała się Weronika Wójcik, która wykorzystała zamieszanie w polu karnym AP ORLEN Gdańsk, tym samym ustalając wynik spotkania na 0:1.

Składy:

AP ORLEN Gdańsk: Krajewska, Piórkowska, Szewczuk, Sanford, Kołodziejek, Włodarczyk (79’ Preuss), Sirant, Zimecka (88’ Tarnawska), Słowińska, Dymińska, Grzywińska (72’ Chaika)

AZS UJ Kraków: Klabis, Gębica (66’ Pleban), Smaza, Nieciąg, Mordel (59’ Guzik), Zapała, Woźniak, Wilk, Daleszczyk, Wójcik, Derus (82’ Malinowska).

Mecz możecie ponownie obejrzeć na klubowym kanale YouTube:

Kolejny mecz piłkarki AP ORLEN Gdańsk zagrają na wyjeździe z GKS-em Katowice. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 18 września o godz. 13:00.