Historyczny sukces podczas LOTOS Junior Cup!

Piłkarki AP LOTOS Gdańsk U-14 zdobyły drugie miejsce podczas LOTOS Junior Cup. To historyczny sukces dziewczęcego zespołu w tym turnieju. Przed rokiem podopieczne trenera Jacka Malko uplasowały się na piątej pozycji, teraz doszły aż do wielkiego finału, w którym uległy chłopcom z Jaguara Gdańsk. MVP turnieju została wybrana Magdalena Curyło. 

W niedzielę na stadionie przy ul. Tragutta 29 została rozegrana IX edycja LOTOS Junior Cup. W turnieju wzięło udział 15 zespołów, w tym dwa żeńskie: AP LOTOS Gdańsk i LFA Szczecin. Nasze zawodniczki w fazie grupowej zmierzyły się z Malborkiem (Pomezania), Chojnicami (Chojniczanka), Luzinem (GOSRiT Luzino) i Szczecinem (LFA Szczecin). Trzy zwycięstwa i jedna porażka pozwoliły podopiecznym trenera Jacka Malko zwyciężyć w grupie B. W ćwierćfinale na drodze naszego zespołu stanęła drużyna Ustki, a w półfinale ponownie zespół z Chojnic. Zwycięstwa w tych meczach spowodowały, że nasz zespół awansował do finału imprezy, gdzie na pojedynek czekał już Jaguar Gdańsk. 

Po raz pierwszy w historii turnieju w finale znalazła się drużyna dziewczęca, ale strzelanie w tym meczu rozpoczęli piłkarze z Gdańska, którzy prowadzili już 2:0, ale wtedy bramkę kontaktową zdobyły piłkarki z LOTOS-u. Na nieszczęście gdańszczanek, było to ostatnie trafienie dla nich w finale, później do siatki trafiał już tylko Jaguar, który wynik meczu ustalił na 5:1.  

Głosami trenerów drużyn biorących udział w turnieju MVP wybrana została Magdalena Curyło, która zaprezentowała świetną formę podczas tegorocznej edycji LOTOS Junior Cup.

Skład drużyny: Magdalena Curyło, Maria Ostopinka, Julia Dzianach, Adrianna Wegiera, Julia Lukrawska, Karolina Dudzińska, Eliza Ałanowska, Natalia Płoska, Małgorzata Pettke, Wiktoria Sieradzka, Aleksandra Neubauer, Anna Ślusarska

Trenerzy: Jacek Malko, Artur Macios