Derby Pomorza już w najbliższą sobotę na Stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk

Derby Pomorza już w najbliższą sobotę na Stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk

23 marca 2024 o godzinie 13:00 na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1, obędzie się mecz 15. Kolejki ORLEN Ekstraligi Kobiet pomiędzy drużynami AP ORLEN Gdańsk i KS Pogonią Dekpol Tczew.

Po ostatniej kolejce, gdańszczanki zajmują 6 miejsce w tabeli, a strata do podium wynosi zaledwie jeden punkt.

W ostatnim spotkaniu drużyna Pogoni Tczew podzieliła się punktami z zespołem z Krakowa. Obecnie zajmują 8. pozycję w tabeli.

Mecz między AP ORLEN Gdańsk a Pogonią Dekpol Tczew to derby Pomorza, więc z pewnością nie zabraknie emocji!
Zwycięstwo w rundzie jesiennej sezonu 2023/2024 świętowała drużyna z Gdańska, pokonując pewnie na wyjeździe Pogoń Tczew 0:3.

 

-Zwycięstwo w ostatnim meczu wpłynęło pozytywnie na atmosferę w drużynie, przełamałyśmy złą passę. Mecz zagrany na 0 z tylu cieszy nas bardzo mocno i jest to też mały plusik dla mnie.
 3 punkty wywiezione z Konina są bardzo cenne, mecz był ciężki, Medyk Konin do końca walczył o swoje i wywierał jeszcze większą presję na nas. Do ostatnich sekund meczu trzeba było zachować full focus. Nastawienie przed Tczewem jest jak przed każdym innym meczem, mamy zrealizować cele i przede wszystkim przełamać złą passę na stadionie i zakończyć mecz zwycięstwem. Dodatkową motywacją jest fakt, że są to derby Pomorza. Rozpoczynając zwycięstwem w Koninie chcemy podtrzymać passę zwycięstw. – Marta Michlewicz.

 

Podczas meczu będzie można otrzymać karty zawodniczek z ich autografami.

Początek spotkania o godz. 13.00. Wejście na stadion zaplanowane jest przez bramę nr 10. Dla kibiców przygotowano sektory P i Q.
Mecz jest bezpłatny, ale, aby wejść na stadion należy pobrać opaskę (punkty wydawania opasek zlokalizowane na promenadzie przy wejściu na sektory P i Q)
Dla kibiców dostępny parking P5 – opłata 5 zł/za każdą rozpoczętą godzinę (płatna w parkomacie).

Serdecznie zapraszamy na mecz z całymi rodzinami – wspierajmy piłkarską drużynę kobiet AP ORLEN Gdańsk!

 

 

Pozostałe mecze 15. Kolejki ORLEN Ekstraligi Kobiet:

23.03 godz. 12:00 Śląsk Wrocław – Medyk POLOMarket Konin

23.03 godz. 12:00 KS Uniwersytet Jagielloński – Rekord Bielsko-Biała

23.03 godz. 12:15 GKS Katowice – Pogoń Szczecin

23.03 godz. 15:00 KKS Czarni Antrans Sosnowiec – GKS Górnik Łęczna

24.03 godz. 12:00 Stomilanki Olsztyn – UKS SMS Łódź

 

Akademia Piłkarska LG jest operatorem programu Piłkarska Przyszłość z ORLENEM, którym objęte są piłkarki AP ORLEN Gdańsk. Partnerem programu jest ORLEN.