Derby Pomorza dla AP ORLEN Gdańsk

AP ORLEN Gdańsk wygrywa w derbach Pomorza

Spektakularne zwycięstwo AP ORLEN Gdańsk w derbach Pomorza. Gdańszczanki pokonały Pogoń Dekpol Tczew 4:1.

To był historyczny mecz w wykonaniu drużyny AP OLREN Gdańsk. Zespół z Gdańska po raz pierwszy zwyciężył na Polsat Plus Arenie, dodatkowo okraszając triumf imponującym wynikiem. Bohaterką meczu została Jagoda Szewczuk, która strzeliła aż 3 bramki.

Hat-trick Jagody Szewczuk

Pierwszy gol ze strony AP ORLEN Gdańsk padł już w 3 minucie spotkania, kiedy to Jagoda Szewczuk odbiła głową piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W pierwszej połowie mecz był zdominowany przez piłkarki z Gdańska do czasu, kiedy w 28 minucie Magdalena Sobal z Pogoni Tczew wykorzystała błąd defensorek Orlenu i wyrównała na 1:1.

W drugiej połowie Gdańszczanki wykazały się świetną skutecznością. Kolejnego gola dla AP ORLEN Gdańsk po podaniu Olgi Massombo strzeliła ponownie Jagoda Szewczuk. Niedługo potem Jagoda skompletowała hat-tricka, strzelając z karnego. Warto odnotować, że jedenastkę wywalczyła Venessa Mazur, która była faulowana przez Adrianę Banaszkiewicz. Nie brakowało również innych widowiskowych akcji. Bramkę mogła zdobyć Angelika Kołodziejek i Oliwia Łapińska, obie jednak zostały skutecznie zatrzymane przez bramkarkę przyjezdnych. Ostateczny wynik spotkania ustaliła Olga Massombo. Ofensywna piłkarka może to spotkanie zaliczyć do bardzo udanych, gdyż często inicjowała sytuacje bramkowe i była bardzo aktywna na połowie rywalek.

Zasłużone zwycięstwo

- Cieszę się bardzo z tego zwycięstwa. Ciężka praca całej drużyny, przygotowania sztabu oraz nasze dziś, jak widać, procentowały. Walczymy o podium, mamy wysokie cele, krok po kroku, z każdym meczem jesteśmy bliżej - mówi Jagoda Szewczuk.

Z gry zawodniczek bardzo zadowolony jest również trener AP ORLEN Gdańsk Tomasz Borkowski.

- Dziś to był dobry mecz, druga połowa była przełomowa, w przekroju całego spotkania zasłużyliśmy na zwycięstwo, mieliśmy więcej sytuacji bramkowych. Pogoń Tczew to niezła drużyna, to zespół który potrafi grać w piłkę i spokojnie utrzyma się w Ekstralidze. Cieszę się z pierwszego zwycięstwa na stadionie, w kontekście naszych celów jesteśmy bliżej walki o medal na 7 kolejek przed końcem– mówi trener.

Obecnie gdańska drużyna zajmuje 5. pozycję w tabeli, od trzeciego, medalowego miejsca AP ORLEN Gdańsk dzieli zalewie jeden punkt.

W 16. kolejce ORLEN Ekstraligi, 14.04, zespół AP ORLEN Gdańsk rozegra spotkanie z beniaminkiem, BTS Rekordem Bielsko-Biała.
Przed przerwą świąteczną piłkarki z Gdańska czeka jednak jeszcze jedno ważne spotkanie. 27 marca, o godzinie 15:00 Gdańszczanki na wyjeździe zagrają z KS Bielawianka Bielawa, w ramach 1/4 finału ORLEN Pucharu Polski Kobiet.

Akademia Piłkarska LG jest operatorem programu Piłkarska Przyszłość z ORLENEM, którym objęte są piłkarki AP ORLEN Gdańsk. Partnerem programu jest ORLEN.