Czy powtórzymy wynik z jesieni? Zapowiedź meczu z SMS Łódź

Do końca sezonu w Ekstralidze zostały trzy kolejki. W dalszym ciągu nie wiemy kto zostanie Mistrzem Polski, kto pożegna się z rozgrywkami i jak będzie wyglądał środek tabeli. AP LOTOS Gdańsk w 20. kolejce zmierzy się z drużyną TME UKS SMS Łódź, liderem tabeli, z którym gdańszczanki wygrały jesienią 1:0 po golu Klaudii Słowińskiej.

Podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego są w bardzo dobrej dyspozycji. W ostatnich pięciu meczach gdańszczanki zdobyły 12 punktów. Z kolei TME UKS SMS Łódź zmierza po pierwsze w historii mistrzostwo kraju. Łodzianki w tym tygodniu odpadły w półfinale Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław, a w tabeli Ekstraligi mają trzypunktową przewagę nad Górnikiem Łęczna i Czarnymi Sosnowiec.

- O naszym jesiennym zwycięstwie przeważył charakter i walka. Były to dla nas bardzo cenne trzy punkty - mówi Angelika Kołodziejek, która w łódzkiej drużynie spędziła pięć sezonów – To był naprawdę ciężki mecz, ciężka runda, każde punkty były na wagę złota. Teraz również spodziewamy się, że łatwo nie będzie. SMS to mocna drużyna, więc nastawiamy się na zacięta walkę. Będziemy chciały pokazać się z jak najlepszej strony i przerzucić na ten mecz wszystko co przepracowałyśmy w tym tygodniu. Wierzę w naszą drużynę i umiejętności jakie posiadamy i jestem przekonana, że będziemy walczyć do samego końca. Tak jak to pokazałyśmy w ostatnich meczach – dodaje.

AP LOTOS Gdańsk plasuje się na szóstym miejscu w tabeli ze stratą trzech punktów do AZS UJ Kraków. Poza meczem z SMS-em gdańskim piłkarkom zostaną jeszcze do rozegrania spotkania z Medykiem Konin i Rekordem Bielsko-Biała. – Mam nadzieję, że w końcu mój występ zostanie przypieczętowany bramką. Jeśli wszystkie nasze cele jakie sobie założyłyśmy pójdą po naszej myśli to jest duża szansa, że skończymy ten sezon na piątym miejscu – kończy Kołodziejek.  

20. kolejka Ekstraligi:

14.05 10:15 Medyk POLOmarket Konin - GKS Katowice
14.05 16:00 Tarnovia Tarnów - AZS UJ Kraków
15.05 12:00 Śląsk Wrocław - Olimpia Szczecin
15.05 12:00 Sportis KKP Bydgoszcz - KKS Czarni Antrans Sosnowiec
15.05 13:30 Rekord Bielsko-Biała - Górnik Łęczna
15.05 17:00 TME UKS SMS Łódź - AP LOTOS Gdańsk