Czy historia się powtórzy? Zapowiedź meczu z AZS UJ Kraków.

Czy historia się powtórzy? Zapowiedź meczu z AZS UJ Kraków.

Po przerwie spowodowanej meczami reprezentacji Polski wracają rozgrywki Ekstraligi. W 4. kolejce piłkarki AP ORLEN Gdańsk podejmą drużynę AZS UJ Kraków. Mecz odbędzie się w niedzielę 11 września o godz. 16:00 na stadionie GOS przy al. Grunwaldzkiej 244.

AP ORLEN Gdańsk rozpoczął bieżącą kampanię ligową podobnie jak tą poprzednią, od serii porażek. W sezonie 2021/22 gdańszczanki przez cztery pierwsze mecze nie zdobyły punktu, a przełamały się dopiero podczas domowej potyczki właśnie z drużyną AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podopieczne trenera Krzysztofa Kroka, po zwycięstwach z GKS-em Katowice 4:3, Pogonią Szczecin 2:1 oraz porażce z Górnikiem Łęczna 3:4, plasują się aktualnie na trzecim miejscu w tabeli Ekstraligi. Krakowianki do tej pory strzeliły 9 goli, a piłkę ze swojej bramki wyjmowały ośmiokrotnie, co jest drugim najgorszym wynikiem, po ostatnim w zestawieniu Hydrotrucku Radom (16 straconych goli).

Na przeciwległym biegunie tabeli znajduje się AP ORLEN Gdańsk. Gdańszczanki na początku sezonu przegrały kolejno z: TME SMS Łódź (0:2), Śląskiem Wrocław (1:2) i Medykiem Konin (1:2). – Myślę, że każdy z nas, zawodniczki i sztab, mieliśmy sporo czasu, aby dokonać analizy, podnieść się i trenować dalej – mówi Klaudia Dymińska. – Jesteśmy gotowi i pozytywnie nastawieni na kolejny mecz. Start sezonu był trudny, ale liczy się to jak ten sezon skończymy. UJ to doświadczona drużyna, która nie boi się grać w piłkę, ale lubią też tracić sporo bramek. Zrobimy wszystko, żeby historia z ubiegłego sezonu, czyli przełamanie na meczu z Krakowem, powtórzyła się. Ciężko pracujemy na pierwsze punkty. Trzeba je zdobyć i wskoczyć wyżej w tabeli – kończy pomocniczka ORLENU.

Mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 16:00 tradycyjnie na stadionie GOS przy al. Grunwaldzkiej 244. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

Pozostałe mecz 4. kolejki Ekstraligi:

10.09 godz. 12:00 Hydrotruck Radom vs. Śląsk Wrocław

10.09 godz. 12:00 Pogoń Dekpol Tczew vs. TME SMS Łódź

10.09 godz. 12:30 Czarni Sosnowiec vs. Pogoń Szczecin

11.09 godz. 12:00 Sportis KKP Bydgoszcz vs. Medyk POLOmarket Konin

11.09 godz. 16:00 Górnik Łęczna vs. GKS Katowice