Bolesna lekcja w Łodzi.

W 20. kolejce Ekstraligi piłkarki AP LOTOS Gdańsk przegrały z TME UKS SMS Łódź 1:6. Jedyną bramkę dla gdańskiego zespołu zdobyła Klaudia Słowińska. Niedzielna porażka nie wpłynęła na miejsce w tabeli, ale znacząco oddaliła LOTOS od piątej lokaty.

Nie tak zawodniczki AP LOTOS Gdańsk wyobrażały sobie wyjazd do Łodzi. Jesienią w meczu pomiędzy tymi zespołami lepsze okazały się podopieczne trenera Tomasza Borowskiego, które wygrały 1:0. Gdańszczanki przed meczem z SMS-em w pięciu meczach zanotowały aż cztery zwycięstwa. Pomimo wymagającego rywala, jechały do Łodzi z zamiarem zdobycia punktów.

Mecz w rozpoczął się pod dyktando podopiecznych trenera Marka Chojnackiego. Wynik już w 6 minucie otworzyła Anna Rędzia, która potężnym strzałem nie dała szans Jessice Ludwiczak. Na kolejne trafienie kibice zgromadzeni na stadionie im. Kazimierza Górskiego nie czekali długo. W 17 minucie wynik na 2:0 podwyższyła Dominika Kopińska, która wykorzystała podanie Katarzyny Konat i błąd w ustawieniu gdańskiej defensywy. W 30 minucie piłkę w środkowej strefie odebrała Julia Włodarczyk, która zagrała ją do Klaudii Słowińskiej, a ta pięknym uderzeniem z dystansu pokonała Oliwię Szperkowską zdobywając tym samym bramkę kontaktową. Trafienie to dało trochę wiatru w żagle gdańskiej drużynie. Niestety, 8 minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola ponownie strzeliła Dominika Kopińska i to łodzianki z dwubramkową przewagą schodziły na przerwę.

Druga połowa była dość wyrównana. Kiedy zapowiadało się na to, że nie zobaczymy w niej żadnych bramek, w 81 minucie po zagraniu ręką Gabrieli Zimeckiej w polu karnym sędzia spotkania wskazała na jedenasty metr. Wynik meczu na 4:1 podwyższyła kapitan SMS-u Gabriela Grzybowska. Minutę później na listę strzelczyń ponownie wpisała się Anna Rędzia, która pomimo krycia zdołała umieścić piłkę w siatce. Wynik spotkania na 6:1 ustaliła rezerwowa łódzkiej drużyny, Małgorzata Lichwa.

Kolejny mecz AP LOTOS Gdańsk zagra w niedzielę (22.05 godz. 10:15) z drużyną Medyka POLOmarket Konin.

TME UKS SMS Łódź vs. AP LOTOS Gdańsk 6:1
Bramki: Anna Rędzia (6’, 82’), Dominika Kopińska (17’, 38’), Gabriela Grzybowska (81’), Małgorzata Lichwa (90+2’) - Słowińska (30’)

TME UKS SMS Łódź: Szperkowska, Konat (85’ Lichwa), Jedlińska (53’ Gąsieniec), Grzybowska (kpt), Kopińska (85’ Piórkowska), Rędzia (83’ Rohn), Enjo, Abambila, Krezyman (66’ Dąbrowska), Zieniewicz, Kolis

AP LOTOS Gdańsk: Ludwiczak, Szewczuk, Kirsch-Downs (64’ Stasiulewicz), Polańska (46’ Karwacka), Kołodziejek (86’ Bida), Włodarczyk (81’ Tarnawska), Sirant, Zimecka, Bużan, Słowińska, Dymińska (89’ Bukowska)