AP ORLEN Gdańsk zmierzy się z beniaminkiem z Częstochowy

W najbliższą sobotę, w ramach 9. kolejki ORLEN Ekstraligi Kobiet, AP ORLEN Gdańsk podejmie beniaminka z Częstochowy – FC Skrę Ladies. Będzie to niezwykle ważne spotkanie dla obu drużyn, które chcą przerwać swoje serie porażek i zdobyć cenne punkty.

W ostatnim meczu piłkarki FC Skry Ladies uległy WKS Śląskowi Wrocław aż 0:4, natomiast AP ORLEN Gdańsk musiał uznać wyższość wicemistrzyń Polski z GKS Katowice, przegrywając 0:2. Aktualnie zespół z Gdańska zajmuje 7. miejsce w tabeli, co dodatkowo motywuje zawodniczki do walki o 3 punkty.

Sobotni mecz to świetna okazja do odbicia się po ostatnich niepowodzeniach. O nastrojach w drużynie opowiada Anna Furmaniak:

–Nie możemy się doczekać kolejnego meczu u siebie. Drużyna jest w dobrej formie, co pokazała druga połowa z Katowicami. Chcemy zgarnąć trzy punkty poprzez dobrą i konsekwentną grę. Po intensywnym tygodniu z trzema meczami zespół potrzebował odpoczynku, więc przerwa w ten weekend przyszła nam na dobre – mówi zawodniczka.

Mecz odbędzie się 12 października 2024 na stadionie przy ul. Traugutta 29 w Gdańsku. Początek spotkania o godzinie 13:00, a wstęp jest bezpłatny.

Zapraszamy wszystkich kibiców do gorącego dopingu!

Akademia Piłkarska LG jest operatorem programu Piłkarska Przyszłość z ORLENEM, którym objęte są piłkarki AP ORLEN Gdańsk.

Partnerem programu jest ORLEN. Program Piłkarska Przyszłość z ORLENEM objęty jest patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej

Sponsorem Tytularnym AP ORLEN Gdańsk jest ORLEN.