AP ORLEN Gdańsk przegrywa z GKS-em Katowice

Mimo świetnej gry gdańszczanki nie zdołałaby pokonać drużyny z Katowic. GKS Katowice jest aktualnie jedyną niepokonaną drużyną w tym sezonie ORLEN Ekstraligi kobiet.

Za nami półmetek pierwszej rundy ORLEN Ekstraligi kobiet, a 7. kolejka przyniosła niestety porażkę drużynie AP ORLEN Gdańsk. W meczu rozegranym na stadionie przy ul. Traugutta 29, gdańszczanki uległy wicemistrzyniom Polski 0:2.

Pierwsza połowa zdecydowanie przebiegała pod dyktando GKS Katowice. Już w 10. minucie, po zamieszaniu w polu karnym, wynik spotkania otworzyła Klaudia Maciążka. Zespół z Katowic kontynuował ofensywę, oddając kilka strzałów, które jednak mijały bramkę. Drużyna AP ORLEN Gdańsk miała trudności ze stworzeniem groźnych sytuacji. W 44. minucie Angelika Kołodziejek była bliska wyrównania, lecz po faulu w polu karnym drugą bramkę dla GKS zdobyła Marlena Hajduk.

Po przerwie gdańszczanki wyszły na boisko z zupełnie nową energią. AP ORLEN Gdańsk zyskał inicjatywę, stwarzając groźne sytuacje. Na uwagę zasługują strzały Anny Frumaniak oraz Klaudii Fabovej, które jednak nie przyniosły zmiany rezultatu. W 75. minucie Katowiczanki były bliskie podwyższenia prowadzenia, ale akcję świetnie zatrzymała Jagoda Szewczuk. Szanse na zmniejszenie straty miały również Angelika Kołodziejek i Julia Hennig, lecz ostatecznie gdańszczankom nie udało się pokonać bramkarki GKS.

Mecz zakończył się zwycięstwem GKS Katowice, jednak postawa AP ORLEN Gdańsk w drugiej połowie pozwala z optymizmem patrzeć na kolejne spotkania.

- Był to bardzo dobry i intensywny mecz w naszym wykonaniu. Pamiętajmy, że to był dla zespołu intensywny tydzień, trzeci mecz, dziewczyny nie miały czasu dobrze się zregenerować. Szkoda zespołu, widzę łzy, widzę gorycz załamania. Chce dziewczynom podziękować za to jak pracowały, jak pograły z wicemistrzyniami Polski. Jest sporo materiału do analizy, musimy wyzbyć się błędów, jest wiele do zrobienia, ale jesteśmy w stanie jeszcze wiele zrobić - mówi po meczu trener Tomasz Borkowski.

- Na drugą połowę trener nas w szatni dobrze zmotywował. Pokazałyśmy, że potrafimy. W pierwszej połowie mogłyśmy grać lepiej, ale ta druga połowa pokazała na co nas stać. Byłyśmy blisko zdobycia bramki  - mówi Oliwa Łapińska z AP ORLEN Gdańsk.

W 8. kolejce Gdańsk ORLEN Ekstraligi kobiet podejmie beniaminka z Rzeszowa.

AP ORLEN Gdańsk zajmuje aktualnie 7. miejsce w tabeli ORLEN Ekstraligi kobiet.

Akademia Piłkarska LG jest operatorem programu Piłkarska Przyszłość z ORLENEM, którym objęte są piłkarki AP ORLEN Gdańsk.

Partnerem programu jest ORLEN. Program Piłkarska Przyszłość z ORLENEM objęty jest patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej