AP ORLEN Gdańsk na wyjeździe zmierzy się z BTS Rekordem Bielsko - Biała

AP ORLEN Gdańsk na wyjeździe zmierzy się z BTS Rekordem Bielsko - Biała

W niedzielę 14 kwietnia AP ORLEN Gdańsk na wyjeździe zmierzy się z drużyną BTS Rekord Bielsko – Biała w ramach 16. Kolejki ORLEN Ekstraligi Kobiet.

 

Zespół Rekordu zajmuje aktualnie 10 miejsce w tabeli. W rundzie jesiennej odnotował 3 zwycięstwa, 7 porażek i 1 remis, strzelając przy tym 9 bramek, tracąc natomiast 18 bramek.

 

Rundę wiosenną zaczęły od remisu z Medykiem Konin, a w minionej kolejce odniosły porażkę na wyjeździe z KS Uniwersytetem Jagiellońskim 3:1.

 

W rundzie jesiennej spotkanie między AP ORLEN Gdańsk a BTS Rekordem Bielsko - Biała zakończyło się zwycięstwem gdańszczanek 3:2 po bramkach Clarissy Kirsch-Downs, Olgi Massombo i Eweliny Piórkowskiej.

 

Mecz rozpocznie się 14 kwietnia o godz. 13:00 na boisku przy ul. Startowej 13 w Bielsko - Białej.

 

-Nastawienia są na pewno bojowe, każda z nas chce wygrać ten mecz i walczyć dalej o podium, tym bardziej, że aktualnie w tabeli jest straszny ścisk i każdy punkt jest na wagę złota. Jeśli chodzi o przygotowania to miałyśmy dłuższą przerwę, więc dzięki temu zyskałyśmy więcej czasu na przygotowanie się do tego meczu czy to chodzi o regenerację czy założenia, które chcemy realizować w niedzielnym meczu – mówi Angelika Kołodziejek.

 

 Pozostałe mecze 16. Kolejki ORLEN Ekstraligi Kobiet:

 

13.04 godz. 13:15 Medyk POLOmarket Konin – GKS Katowice

14.04 godz. 12:00 GKS Górnik Łęczna – Stomilanki Olsztyn

14.04 godz. 12:00 Pogoń Szczecin – Czarni Antrans Sosnowiec

14.04 godz. 12:00 Pogoń Dekpol Tczew – Śląsk Wrocław

14.04 godz. 12:00 UKS SMS Łódź – KS Uniwersytet Jagielloński

 

 Akademia Piłkarska LG jest operatorem programu Piłkarska Przyszłość z ORLENEM, którym objęte są piłkarki AP ORLEN Gdańsk. Partnerem programu jest ORLEN.