AP ORLEN Gdańsk na ligowym podium!

Piłkarki AP ORLEN Gdańsk odniosły zwycięstwo w starciu z drużyną KS Uniwersytet Jagielloński. Mecz obfitował w wiele emocjonujących zwrotów akcji. Obecnie gdańska drużyna znajduje się na 3. Miejscu w tabeli ORLEN Ekstraligi Kobiet.

W rundzie jesiennej spotkanie między AP ORLEN Gdańsk a KS Uniwersytetem Jagiellońskim zakończyło się zwycięstwem Jagiellonek 0:1. Tym razem gdańszczanki pokazały się ze swojej lepszej strony i zwyciężyły 3:2.

Mecz rozpoczął się świetną grą AP ORLEN Gdańsk. W 5. minucie bramkę zdobywa Angelika Kołodziejek, a kilka minut później wynik z rzutu karnego podwyższyła Jagoda Szewczuk. Krakowianki próbowały się podnieść, ale wszelkie próby zaatakowania bramki gdańszczanek kończyły się niepowodzeniem.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Jagiellonki atakowały, a w 56 minucie po błędzie AP ORLEN Gdańsk celnie strzeliła Karolina Gec. Chwilę później widzowie mogli oglądać kombinacyjną akcję Krakowianek, która zaowocowała golem Joanny Krzyżanowskiej, a na tablicy wyników widniał już remis 2:2. Gra nieco się zaostrzyła a trenerzy szukali nowych rozwiązań taktycznych, a rezerwowe piłkarki zaczęły szykować się do wejścia. Wciąż aktywna była Kołodziejek i Jagoda Szewczuk, która chętnie zapuszczała się w pole karne rywalek. Determinacja gdańszczanek poskutkowała rzutem karnym. Wywalczyła go Kołodziejek, która była faulowana. W 79. minucie AP Orlen „jedenastkę” zamienił na gola i wyszedł na prowadzenie, a obrończyni Jagoda Szewczuk skompletowała dublet.  W 87 minucie Jagiellonki miały szansę na zremisowanie, ale po rzucie wolnym Karoliny Gec piłka obiła się od Marty Michlewicz, a Aleksandra Wójcik strzeliła prosto w słupek. Wynik spotkania zakończył się 3:2.

Jagoda Szewczuk z siedmioma bramkami w tym sezonie  jest najskuteczniejszą zawodniczką w zespole AP ORLEN Gdańsk.

Podopieczne Tomasza Borkowskiego nie kryją zadowolenia z wyniku, chociaż nie ukrywają, że mecz był zacięty.

- Pierwsza połowa jak najbardziej bardzo dobrze wykonana, założenia jakie miałyśmy przełożyły się na wynik do pierwszej połowy. Druga połowa wyglądała trochę słabiej, wydaje mi się, że chwila dekoncentracji wpłynęła na szybkie wyrównanie drużyny z Krakowa. Mimo szybkiego remisu jestem dumna z mojej drużyny, że walczyłyśmy do końca i wygrałyśmy ten mecz. Jak zawsze bojowe nastawienie i dalej realizujemy założony przez nas plan – mówi Angelika Kołodziejek z AP ORLEN Gdańsk.

Najbliższy tydzień będzie obfitował w sportowe emocje. Już w środę o godzinie 17.00 odbędą się półfinały ORLEN Pucharu Polski Kobiet. Mecz ze Śląskiem Wrocław zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Traugutta. Z kolei w niedziele 28.04 drużyna z Gdańska rozegra mecz na wyjeździe z UKS SMS Łódź.

Po zwycięstwie z KS Uniwersytet Jagielloński drużyna z Gdańska wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli.

Akademia Piłkarska LG jest operatorem programu Piłkarska Przyszłość z ORLENEM, którym objęte są piłkarki AP ORLEN Gdańsk. Partnerem programu jest ORLEN.

Program Piłkarska Przyszłość z ORLENEM objęty jest patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej.