Aoyem Georgina Ayisha. Utalentowana skrzydłowa z Ghany.

Aoyem Georgina Ayisha. Utalentowana skrzydłowa z Ghany.

W tym sezonie drużyna AP Orlen powiększyła swoje szeregi o Georginę Ayisha Aoyem, 18-letnią zawodniczkę z Ghany. Przed dołączeniem do drużyny Aoyem była kapitanem reprezentacji U-17 w swoim kraju a teraz występuje również w kadrze U-20.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z piłką nożną?

Moja kariera piłkarska rozpoczęła się w wieku 8 lat. Zaczęłam od gry z chłopcami, a później dołączyłam do Pearlpia Ladies.

Jak wspominasz swoje pierwsze lata w profesjonalnej piłce nożnej?

Piłka nożna kobiet jest bardzo popularna w Ghanie. Jeśli chodzi o porównanie z Polską, to w Ghanie na pewno nie było łatwo ze względu na warunki pogodowe. Inny jest również styl gry. W Polsce gra się szybko, a w Ghanie dłuższej utrzymujemy się przy piłce.

Jak trafiłaś do AP ORLEN Gdańsk?

Dołączyłam do AP ORLEN przez zawodniczkę, która kiedyś grała w drużynie, ma na imię PiPi. Mój pierwszy pobyt w Polsce nie był łatwy ze względu na warunki pogodowe i dużą tęsknotę za domem. Obecnie jest już lepiej. Bardzo lubię dziewczyny z drużyny i dobrze się tu czuję.

Jakie masz oczekiwania wobec nowej drużyny? Jakie cele stawiasz sobie osobiście?

Moje oczekiwania to wygrywanie trofeów z klubem, a moje osobiste cele to strzelanie bramek i osiągnięcie najwyższego możliwego poziomu gry.

Na jakiej pozycji grasz?

Gram na prawym i lewym skrzydle.

Co robisz poza piłką nożną?

Poza piłką nożną uwielbiam czytać książki, a moje plany na przyszłość to zostać najlepszą piłkarką w historii. Moje hobby to oglądanie meczów piłki nożnej i filmów.

Czy masz przydomek na boisku? Jak zdobyłeś taką ksywkę?

Tak, nazywają mnie Baby Jet (przy. red Asamoah Gyan z Ghany) , ponieważ grałam i strzelałam gole jak on, stąd ten przydomek.

Czy masz jakieś rady dla młodych dziewczyn, które obecnie grają w piłkę nożną?

Moja rada dla młodych dziewczyn, które grają w piłkę nożną jest taka, że powinny poważnie traktować piłkę nożną. Przede wszystkim muszą ciężko pracować, a wtedy nie ma rzeczy niemożliwych do osiągnięcia. I powinny również poważnie traktować edukację, bo piłka nożna idzie w parze z nauką.

 

 

Akademia Piłkarska LG jest operatorem programu Piłkarska Przyszłość z ORLENEM, którym objęte są piłkarki AP ORLEN Gdańsk. Partnerem programu jest ORLEN.

Program Piłkarska Przyszłość z ORLENEM objęty jest patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej.