Anna Skrzypczyk zawodniczką AP LOTOS Gdańsk!

Po transferze Eweliny Piórkowskiej przyszedł czas na kolejne wzmocnienie. Do AP LOTOS Gdańsk dołączyła Anna Skrzypczyk, reprezentantka Polski U-15 i U-16. 14-letnia zawodniczka jest uznawana za jeden z największych talentów młodego pokolenia. Dotychczas występowała w drużynie Karpat Krosno. Jest wychowanką innego krośnieńskiego klubu, Beniaminka. 

Środowisko piłki nożnej w Polsce o Ani usłyszało w 2017 roku, kiedy to została najlepszą strzelczynią wojewódzkich eliminacji turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku, a następnie najlepszą zawodniczką turnieju finałowego, podczas którego drużyna drugi raz z rzędu zdobyła wicemistrzostwo. 

Pod koniec 2021 roku młoda pomocniczka zadebiutowała (i to wyjściowej jedenastce) w reprezentacji Polski U-15 w meczu z Czechami wygranym przez Biało-Czerwone 2:0. W swoim drugim występie z orzełkiem na piersi, również przeciwko Czeszkom, zdobyła pierwsza bramkę. Z kolei w reprezentacji Polski do lat 16 wystąpiła na tegorocznym turnieju UEFA Development w Izraelu również wpisując się tam na listę strzelczyń. 

Skrzypczyk była również regularnie powoływana na zgrupowania Letniej i Zimowej Akademii Młodych Orłów. 

Witamy na pokładzie!