3 punkty wróciły do Gdańska!

3 punkty wróciły do Gdańska!

AP ORLEN Gdańsk wygrywa z Medykiem POLOMarket Konin

O:1 to wynik meczu rozegranego w ramach 14. kolejki ORLEN Ekstraligi Kobiet. Zespół AP ORLEN Gdańsk zwyciężył, a decydującą bramkę strzeliła Tatiana Dabney.

Po dwóch porażkach w pierwszych kolejkach, AP ORLEN Gdańsk wraca z kompletem punktów z Konina!

Obecnie gdańska drużyna zajmuje szóste miejsce w tabeli, a strata do podium wynosi zaledwie jeden punkt.

Bramka drużyny AP ORLEN Gdańsk padła już na początku spotkania. W 8. minucie Tatiana Dabney wykończyła ładną akcję zespołu strzałem pod poprzeczkę. Nie udało się zdobyć więcej goli, bo bramki przeciwniczek świetnie pilnowała nowo pozyskana bramkarka Medyczek Samantha Castaneda. Bramkarka w 86. minucie obroniła strzał Angeliki Kołodziejek w sytuacji sam na sam. Świetnie spisała się również gdańska defensywa.

- Myślę, że dominowaliśmy w pierwszej połowie. Przez ostatnie kilka tygodni graliśmy naprawdę dobrze i to było widać. Byliśmy razem jako zespół i nawet jeśli w drugiej połowie byliśmy nieco mniej pewne to udało nam się zdobyć 3 punkty – mówi zdobywczyni bramki Tatina Dabney.

Kolejny mecz już w najbliższą sobotę. Tym razem AP ORLEN Gdańsk podejmie na Polsat Plus Arenie inny zespół z Pomorza – KS Pogoń Dekpol Tczew. W ostatnim spotkaniu Pogonianki podzieliły się punktami z Krakowiankami. Obecnie zajmują 8. pozycję w tabeli.

Akademia Piłkarska LG jest operatorem programu Piłkarska Przyszłość z ORLENEM, którym objęte są piłkarki AP ORLEN Gdańsk. Partnerem programu jest ORLEN.